Úvod / Ze života naší školy a školky / Výlet do Kroměříže ke Dni dětí

Výlet do Kroměříže ke Dni dětí

IMG_20240530_104507

Ve čtvrtek 30. května předškoláci ze třídy Berušek a všichni žáci ze ZŠ Kudlovice jeli ke Dni dětí na celodenní výlet do Kroměříže. Jako první jsme navštívili Květnou zahradu. Nejlepšími úseky v zahradě bylo podle dětí bloudění v bludíštích. Procházkou jsme prošli staré centrum města Kroměříže. Cestou jsme se zastavili na zmrzlinu a pokoupili pár suvenýrů. Další zastávkou byl Zámek Kroměříž. Zde nás čekala veselá pohádka, kde nás čarodějnice vzala do dračí sluje. Po skončení pohádky jsme byli vpuštěni přímo do podzámecké zahrady. Mají zde podzámeckou mini ZOO. Opice, andulky a výr velký mají svůj prostor ve výběhu v klecích. Pávi se zde volně procházejí po celé podzámecké zahradě. Děti dostaly prostor pro rozchod a prozkoumání podzámecké zahrady. Věříme, že pro děti byl výlet jeden velký zážitek.

Fotogalerie zde:

                                                                     Dagmar Krejčiříková