Úvod / Ze života naší školy a školky / Den dětí - ZOO Lešná

Den dětí - ZOO Lešná

IMG_20230601_090757

Letos jsme se rozhodli, že svátek všech dětí oslavíme mezi zvířátky a vyrazili jsme společně se školkou do ZOO Lešná. K nám školákům se připojili i předškoláci a absolvovali s námi celou prohlídku.

Na začátku jsme si užili komentovanou prohlídku u lachtanů, vyder a tučňáků. Dozvěděli jsme se od paní průvodkyně spoustu zajímavostí o životě těchto zvířat v jejich přirozeném prostředí, ale i jak se jim daří v ZOO, jaké jsou jejich zvláštnosti a na co si musí dávat chovatelé pozor apod.

Paní průvodkyně nás poté zanechala v pavilonu rejnoků. To byl asi jeden z nejsilnějších zážitků, protože jsme si mohli rejnoky pohladit. Vypadalo to, že jsou velmi mazliví, protože si pro pohlazení hojně připlouvali.

Po vydatném občerstvení jsme se vydali na další prohlídku ZOO. K vidění bylo mnoho zvířat v krásných nově zrekonstruovaných výbězích a různé atrakce. Dokonce jsme viděli, jak se pár nových pavilonů staví a připravuje.

Celou prohlídku jsme zakončili v pavilonu tropů, kde jsme se procházeli mezi zvířaty, která se kolem nás volně pohybovala. Takže nám nad hlavou přeskakovaly opice, na dosah ruky jsme měli visícího lenochoda a málem jsme se otřeli o exotické ptáky, kteří si nás prohlíželi sedíc na zábradlí.

Byl to den dětí plný zajímavých zážitků, krásné procházky a slunečného počasí. K tomu všemu nám paní kuchařky připravili vynikající oběd – hranolky, smažený sýr a nanuk. Prostě oslava se vším všudy, jak to má být.

Naše milé děti, ještě jednou vám všichni zaměstnanci naší školy přejeme „ Všechno nejlepší.“

                                                                                         Gabriela Gabrhelová

 

Fotogalerie 1 - ZŠ zde:

Fotogalerie 2 - MŠ zde: