Advent

IMG_20221222_084649

Letošní advent nám dal velmi těžký úkol – o vánoční atmosféru ve škole se měly děti postarat samy. Hned první týden si žáci pověsili na stromeček vlastnoručně upečené a nazdobené perníčky. Postupně na něj v dalších týdnech přidávali vlněné bambulky, papírové ozdůbky a hvězdičky z korálků. Vánoční věnce vyrobené v náboženství a větvičky barborek ve třídách nám adventní náladu ještě více umocnily. Na  ten nejkouzelnější den před vánočními prázdninami jsme se všichni pečlivě připravili. Slavnostně oblečeni i naladěni jsme netrpělivě očekávali příchod Ježíška. Dlouhou chvíli jsme si zkrátili ochutnáváním cukroví, povídáním si o zvycích a tradicích i pouštěním pohádek. Odměnou za splněné adventní úkoly byla spousta dárečků, které Ježíšek zanechal pod stromečkem. Tento nádherný den jsme zakončili u slavnostně prostřených stolů.

Přejeme Vám všem krásné Vánoce a hodně zdraví do nového roku 2023.

Fotogalerie zde.