Úvod / Nejnovější fotogalerie / Fotogalerie Základní školy / Výlet do Brna - Planetárium a VIDA

Výlet do Brna - Planetárium a VIDA

Dnes jsme rozdávání vysvědčení oslavili výletem do Brna. Poté, co jsme statečně zvládli všichni (až na jednoho) přijít do školy už v 6:30 a otestovat se během krátké chvilky, vyrazili jsme vstříc novému poznání.

Nejdřív jsme navštívili Planetárium – kde jsme unešeně sledovali, co všechno můžeme objevit na noční obloze, a potom, při příběhu o „Astronautech“, jsme mohli sledovat práci kosmonautů ve vesmíru, jako bychom tam byli s nimi. Po takto náročné výpravě jsme s chutí spořádali od maminek s láskou připravené svačinky a trochu spočinuli. Čekalo nás totiž další dobrodružství.

To se odehrávalo ve vědeckém centru VIDA, kde se ve velké hale nachází spousta technických exponátů, díky kterým si mohly děti vlastním tělem vyzkoušet přírodní a fyzikální zákony v praxi. Od tornáda, deště, fungování přílivu a odlivu, k živým mravencům, možnosti svézt se po laně na kole ve výšce, a pak dále k převodovce automobilu nebo skluzavku z prvního patra do přízemí. A spouuuuuustu dalších…

Pak jsme zcela spokojeni z nových poznatků a vydatného pohybu sladce usnuli na cestě zpátky domů, abychom čerstvě vyspaní radostně převzali vysvědčení v naší tělocvičně.