Úvod / Ze života naší školy a školky / Zahradní slavnost

Zahradní slavnost

IMG_9756

Poslední velká akce letošního školního roku – Zahradní slavnost – se nesla v nádherném poetickém duchu. Celou akci zahájili naši prvňáčci s pohádkou O skřítkovi Snílkovi. Ukázali, že se přece jen ve škole něco naučili a pohádku přečetli na jedničku – také si za to vysloužili velký potlesk a mohli být paní knihovnicí pasováni na čtenáře. Překvapení si pro nás, hlavně pro paní učitelky ze školky, připravili také předškoláci, kteří poté, co byli pokřtěni na školáky, zazpívali moc hezkou písničku. Zahradní slavnost je příležitost k poděkování nejen paním učitelkám, kuchařkám, uklizečkám, vychovatelkám, ale také dětem a jejich rodičům. Letos jsme také využili zahradní slavnost k rozloučení se s naší paní družinářkou, která nás po dvou letech opouští. Když už jsme si všichni mysleli, že je všem děkovačkám konec a my můžeme korzovat a povídat si, ozvaly se první tóny známé písně Jdi za štěstím. S nic netušící paní učitelkou Gabčou se totiž přišli rozloučit její bývalí žáčci v čele s bývalým panem ředitelem Korábkem. Na školní zahradě se tak promísily generace školáků od roku 2002 až do současnosti. Velké překvapení, které se dlouhou dobu připravovalo a po celých Kudlovicích drželo v tajnosti, se podařilo a všichni si tuto akci užili. Vzpomínání a povídání zábavných historek ze školních let se protáhlo až do pozdních večerních hodin.

                                                                                  Tereza Chlachulová

Fotogalerie zde.