Úvod / Ze života naší školy a školky / Pozdrav z výletu na Velehrad

Pozdrav z výletu na Velehrad

IMG_20240619_141031

Pozdrav z výletu na Velehrad

Přestože jsme na Velehradě byli nedávno, vydali jsme se tam znovu. Tentokrát jsme navštívili Archeoskanzen Modrá, kde jsme si mohli zkusit na vlastní kůži, jak lidé bydleli před dávnými věky. V krásném členitém a zeleném areálu jsme prozkoumali všechny historické chaloupky a užili si pohled na různá domácí zvířata.

Odtud jsme se vydali směr hřiště u školy a u cukrárny. Tady jsme poobědvali i si pochutnali na dobrotách v cukrárně a odpočinuli ve stínu stromů, protože počasí nám opravdu včera přálo.

Za teplé slunečné počasí jsme byli velmi rádi, neboť další na programu bylo koupání v přírodním koupališti u Živé vody. A to byla opravdová paráda.

Osvěžení a čistí jsme šli pozorovat různorodé vodní živočichy do vodních tunelů uvnitř. A byli jsme fascinováni pohledem pod hladinou na všechny možné ryby, které se nebály a připlavaly se nám ukázat v celé své kráse.

Potom jsme se ještě prošli stezkou přes výběh praturů, kteří se nám trošku schovávali, aby unikli odpolednímu slunci. A jelikož nám ještě zbýval nějaký čas, zavezli jsme čtvrťáky a páťáky do kempu a prohlédli si, kde budou následující dny bydlet. Protože, zatímco 1., 2. a 3. třída jsme se vraceli do školy, naši nejstarší zůstávali na třídenní výlet. Přejeme jim krásný zážitek a těšíme se na jejich návrat.

                                                                                          Gabriela Gabrhelová

Fotogalerie zde: