Úvod / Ze života naší školy a školky / Ukliďme Kudlovice

Ukliďme Kudlovice

438094972_1137727454043773_985817659379341755_n

Po letech jsme se rozhodli pro změnu. Místo klasického sběru papírového odpadu jsme zavedli novou akci „ Ukliďme Kudlovice“.

V posledních letech papírového sběru značně ubývalo (obyvatelé Kudlovic využívají hojně papírové kontejnery). Proto jsme udělali s dětmi, učiteli a rodiči hlasování, jakou ekologickou činnost zavedeme místo sběru. Vyhrálo uklízení okolí Kudlovic.

Poprvé jsme vyrazili k potoku od zahradnictví až ke splavu za kulturním domem.  Vybaveni pracovními rukavicemi, pytli na odpad jsme se pustili do úklidu břehu potoka. S obcí jsme měli domluvený kontejner, do kterého jsme mohli nalezený odpad hned házet.

Akce se vydařila. Děti sbírali o sto šest, ale stejně jsme mnoho odpadků nenašli. Je vidět, že občané Kudlovic si svou obec udržují čistou.

 Uvidíme, kterou část si pro úklid vybereme na podzim.

                                                                                                                                                                                                                              Gabriela Gabrhelová

Fotogalerie zde: