Úvod / Ze života naší školy a školky / Dobrodružství s Večerníčkem - zápis do ZŠ

Dobrodružství s Večerníčkem - zápis do ZŠ

IMG_20240408_155841

V pondělí 8. 4. proběhl na naší škole zápis do 1. třídy, který se nesl v duchu pohádek. Už u dveří na děti čekal Večerníček a dal jim vybrat ze svého kouzelného pytlíčku předmět, podle kterého poznaly, do jaké pohádky se mají vypravit. Některé děti tak například mohly v pohádce Hrnečku, vař! uvařit kaši z písmenek, tvarů a číslic. Jiné zase pomohly rodině Řepkovic zasadit řepu. Děti, které si vytáhly perníkové srdce, vysvobodily Jeníčka a Mařenku. V poslední pohádce zase plnily úkoly od Karkulky, babičky i vlka. Za odměnu pak od pohádkových postaviček dostaly krásné aktovky plné zajímavých činností a úkolů. A od Večerníčka malé večerníčky. :-)

                                                                                 Tereza Chlachulová

Fotogalerie zde.