Úvod / Ze života naší školy a školky / Adventní čas v ZŠ

Adventní čas v ZŠ

IMG_20231222_102759

Tak už jsme se dočkali, krásný závěr roku plný radosti, úsměvů a krásných přání je tady. Než se rozloučíme s rokem 2023, pojďme si připomenout jeho nejkouzelnější období.
Před více jak třemi týdny začal advent i u nás ve škole. Jako každý rok jsme se vždy v pondělí scházeli všichni u vánočního stromečku a netrpělivě čekali, co si pro nás advent přichystal. A  co by to bylo za školu, kdybychom se v ní nic nového nenaučili. 
První adventní týden jsme dělali moc pěkné věci, na které přes rok dost často zapomínáme. Pohladili jsme kamaráda, vzali jsme maminku s tatínkem na procházku a nebo jsme pochválili někoho ve svém okolí. Prostě jsme na sebe byli milí a za to jsme si ozdobili papírový stromeček malými baňkami. 
Druhý týden jsme se učili krásnou zimní písničku PROSINEC od autorů Z. Svěráka a J. Uhlíře. V pátek jsme si pak všichni společně písničku u stromečku zazpívali.
Třetí adventní týden byl v duchu hledání tajemství. Luštili jsme záhadný nápis, který nám přinesla vánoční hvězda. Nápis ŠŤASTNÉ A VESELÉ VÁNOCE měly děti poskládaný bleskurychle, i když otázky k vyluštění rébusů nebyly jednoduché.
Na závěr našeho adventu v pátek 22. 12. jsme se ráno sešli u stromečku, pod kterým už bylo plno dárečků. Za zpěvu koled, ochutnávky cukroví a hraní her jsme se tak hezky rozloučili s končícím rokem. 
Po rozdání dárečků jsme usedli ke svátečnímu stolu s tradičním vánočním obědem.
A teď už hurá na vánoční prázdniny, pomoct mamince s úklidem, přidržet tatínkovi stojan při upevňování stromečku, krásně se nastrojit, protože Ježíšek už klepe na dveře…

Krásné Vánoce přeje Barbora Havlíková

Fotogalerie zde