Úvod / Ze života naší školy a školky / Knihadýlko anebTerapie pohádkou

Knihadýlko anebTerapie pohádkou

knihadýlko22

27.10. 2023 zavítalo do školky Knihadýlko, které dětem představilo a otevřelo knihu Pavla Čecha Dobrodružství pavouka Čendy. Napínavý příběh z jednoho opuštěného starého domu, kde žil pavouček a dřevěná kukačka  vyprávěl o starých věcech a domech, lásce ke čtení, velkém  přátelství, snech, o svědomí a taky o tom, jak se může stát i to, co je na první pohled nemožné, pokud tomu věříme. Během příběhu si děti procvičily svůj smysl pro rytmus, postřeh, paměť . Prostřednictvím „Zahradních atlasů“ se seznámily s některými druhy ptáků, žijících v lese a pavouky, žijící doma a mohly si zkusit uplést pavučinu.  Čtení, vyprávění, písničky, dramatizace, hravost, radost a spontánní vyjádření to všechno bylo Knihadýlko.

Markéta Kordulová

Fotogalerie zde