Úvod / Ze života naší školy a školky / Florbalové turnaje

Florbalové turnaje

IMG-20230505-WA0000

Opravdovým vrcholem pro děti navštěvující náš florbalový kroužek je účast na turnajích mezi jednotlivými školami. To víte, že suché drilování základních dovedností děti moc netáhne. Zápasy mezi sebou na konci tréninku jim dávají pocity vítězů, po kterých tak touží. A jedním z hlavních poslání, které dětem je třeba vštípit, je naučit je vnímat svou hodnotu a um ač je výsledek jakýkoli. A tu přichází už zmiňované turnaje, v cizím prostředí a se spoustou neznámých lidiček… To v dětské dušičce vyvolává nejistotu a nervozitu. Ale v tom je kouzlo kolektivní hry. Od první vteřiny vše přejde v soustředěnost a bojovnost. A pokud se podpoří mezi sebou a taky z pozice trenéra a fanoušků, získávají úžasnou zkušenost. Dne 5. května jsme se zúčastnili turnaje v Huštěnovicích. Tam  změřili síly naši třeťáci s družstvy Halenkovic, Spytihněva, florbalovým kroužkem Slovácko z Uh. Hradiště a třemi týmy z Huštěnovic. Děti obsadily 6. místo, ale vítězstvím byla předvedená bojovnost a navázané přátelství s týmy Spytihněva a Huštěnovic. To jsme si znovu zopakovali o pár týdnů později 15. května.  Na turnaji opět těch mladších dětí v Halenkovicích. Bohužel nemoc zredukovala tým na minimální stav, ale nevzdali jsme to a vyrazili vstříc výzvě. Bez vítězných ambicí, ale s očekáváním nabírání zkušeností. Vstřícně nám pomohli kamarádi z Huštěnovic, kteří nám půjčili hráče, pro zvládnutí fyzicky náročných zápasů. Naše děti se jim odvděčily upřímným povzbuzováním při jejich zápasech. A to je jedno milé vítězství...

Pavel Zapletal, trenér

Fotogalerie zde.