Čarodějnice

IMG_20230428_195453

V pátek 28. dubna jsme se rozloučili se zimou na naší tradiční akci Čarodějnice. Letos jsme opět využili krásnou zahradu u Strmenských, kde čarodějnice a čarodějové nejrůznějšího věku plnili úkoly na čtyřech stanovištích. Za splněný úkol dostali barevnou nálepku, kterou si ozdobili čarodějnickou hůlku. Ten, kdo byl šikovný a nebál se zapeklitých úkolů, vykouzlil si z čarodějnického kotle malé překvapení. Samozřejmě si museli čarodějové a čarodějnice pamatovat zaříkávadlo, které pronesli u kotle v chatrné chýši. 
Po tomto zábavném odpoledni jsme si všichni společně opekli špekáčky a spálili čarodějnice. Letos si děti čarodějnice vyráběly v kreativním koutku přímo na akci. 
Nechyběl ani vřískot - soutěž, které se účastní chlapci, dívky a letos poprvé i dospělí. Každá skupinka předvedla, jak moc umí křičet. Objektivní sudí pak vyhlásil nejhlasitější skupinkou dívky ve věku 3 - 15 let. 
I když nám počasí po celou dobu plnění úkolů přálo, jakoby se našeho vřískotu zaleklo, mraky se zatáhly a začalo pršet. Se školáky jsme se tedy odebrali do školy, kde na nás čekaly naše spacáky, brambůrky, popcorn a pohádky. 
Než jsme ulehli do spacáků a usnuli, čekala nás ještě nejaktraktivnější část Čarodějnic - stezka odvahy. Tentokrát se odehrávala na půdě naší školy. A byla opravdu strašidelná, protože nám ji připravili naši bývalí žáci. Dali si opravdu záležet, aby si děti prožily stejné dobrodružství, jako oni kdysi před léty. 
Unaveni a plni zážitků jsme se pak rozešli do svých školních pelíšků a spali spokojeně až do rána.

Barbora Havlíková

Fotogalerie zde