Úvod / Ze života naší školy a školky / Školní výlet Revika

Školní výlet Revika

IMG_20220608_153831

Neuvěřitelné se stalo skutečností a 8.6. jsme téměř v plném počtu naskákali do autobusu. Vyrazili jsme vstříc dobrodružství uprostřed Vizovických vrchů do kempu Revika. Už déšť při nakládání kufrů, který nás pak doprovázel celou cestu až na Reviku, věštil, že tento výlet bude stát za to. První den jsme si užívali ubytovávání v chatkách, krásnou mokrou přírodu, a když na chvíli přestalo pršet, využili jsme to k procházce na Janův hrad. Volné chvilky děti trávily nejen se svými spolužáky, ale zapojily se i do hry s druháky z Brna nebo s osmáky ze Slavičína, kteří zde také byli na školních výletech. Noc bez rodičů (pro mnohé první) zvládly všechny děti na jedničku a přivítalo je ranní sluníčko. O to radostněji jsme se vydali na celodenní výlet do Vizovic. Tam nás čekala exkurze v čokoládovně, aktivní odpočinek v zámeckém parku a prohlídka zámeckých komnat. Samozřejmě jsme nemohli vynechat nákup suvenýrů a čokoládových dobrot ze zdejší výrobny. Při odchodu z Vizovic se nám vůbec nelíbila přibližující se šedivá mračna. A oprávněně! Po pár metrech jsme měli možnost vyzkoušet funkčnost nabalených pláštěnek. Zjistili jsme, že hodinová chůze v silném dešti má své kouzlo. Promáčení, ale šťastní jsme dorazili do kempu. Ve chvíli, kdy se nám všem podařilo najít poslední kousky suchého oblečení, přestalo pršet a děti si tak mohly užívat hraní s novými kamarády. Pátek byl ve znamení balení a utrácení posledních drobných. Tento výlet se stal pro děti příležitostí vyzkoušet si, že i přes nepřízeň počasí a drobné nepohodlí se dá zažít spousta legrace a dobrodružství.

 

Fotogalerie zde: