Projektový den - ROBOTIKA

V pondělí jsme dostali 1. adventní překvapení. Do školy k nám totiž zavítal host, který s sebou vzal malé kamarády – roboty. S dětmi se roboti hned skamarádili a my jsme si užili 2 hodiny zábavy. Vymýšleli jsme robotům trasy, po kterých se měli pohybovat a plnit úkoly, které jim podle barviček děti naprogramovaly. Společně jsme si dokonce s roboty všichni zatančili. I starší děti si přišly na své. Ocitly se v Minecraftovém světě a vyzkoušely si naprogramování virtuálního robota. Také se seznámily s tím, jak může umělá inteligence pomáhat lidem např. při požárech nebo při záchraně životů.

Bonusem pro obě skupiny byl dron, který se vznesl nad hlavy dětí a ukázal jim nejen triky, které uměl, ale také jim nabídl pohled třídy z ptačí perspektivy. Roboti děti tak zaujali, že si každý přál svého robotka domů.