Předvánoční jarmark

V neděli 21. listopadu nám na Kulturním domě v Kudlovicích proběhl první Předvánoční jarmark, který jsme zahájili besídkou naší školy. Na tuto akci jsme se dlouho připravovali a pilně s dětmi trénovali pásmo básniček a písniček na téma koledování. Za přípravy chci poděkovat i rodičům, kteří nám ve všem vyšli vstříc a sehnali dětem krásné, tematické oblečení, které jim moc slušelo. Odměnou jim pak bylo zbytek odpoledne, ve formě dílniček, které jsme pro ně připravili. Mohli si vyrobit hvězdy z papírových sáčků, svícínky ze dřeva a různých dekorací, dřevěné sněhuláky, stromečky z korálků, vytvořit si různé ozdoby a svícínky z keramické hlíny i nazdobit si perníčky, které nám upekli naše hodné babičky paní Hammerová a paní Čechmánková. Mimochodem perníčků jsme měli přes 300 ks, takže se děti opravdu vyřádily a dobře se najedly. Měli jsme tam i ukázku paličkování, která byla moc zajímavá. Dospěláci si mohli nakoupit různé ozdoby a dekorace z keramiky nebo šustí a vyrobit si různé druhy věnečků. Také tam byla šikovná paní aranžérka, takže komu se nechtělo si věnec vyrobit, mohl si ho zrovna koupit. Posilnit se dobrým svařákem či medovinkou nebo si nakoupit výborné sýry a med na pozdější pečení nebo vánoční navštěvování, uvítali nejen dospělí návštěvníci, ale i stánkaři. Celé odpoledne až do večerních hodin bylo příjemné a pohodové. Všichni odcházeli se spokojeným úsměvem a s hromadou výrobků.