Úvod / Základní škola / Třídy / II. třída (2. a 3.) / Legenda o svatém Martinovi

Legenda o svatém Martinovi

Dnes jsme se 1. hodinu sešly všechny třídy a shlédly jsme krátké divadelní představení paní učitelek. Šlo o tzv. jednoaktovku jménem „Legenda o svatém Martinovi“.

Následně mohly děti ukázat, jak pozorně sledovaly představení a zda jsou paní učitelky dobré herečky, protože je čekala bojovka s otázkami, které se váží ke sv. Martinovi.

Další hodiny jsme se rozešli do svých tříd a pokračovali každý po svém. My s naší třídou jsme si převyprávěli znovu celý příběh pomocí obrázků, poslechli si písničku o sv. Martinovi, řekli si o zvycích, které se dodržují v tento den (pečená husa, svatomartinské rohlíčky,…), z alobalu umotali a ozdobili podkovu. Nakonec jsme si vyrobili leporelo o životě sv. Martina, na kterém budeme ještě pracovat ve psaní a dopisovat celý příběh pod obrázky.

Prostě to byl den plný Martina, jak má být :o)))

Gabriela Gabrhelová