Úvod / Základní škola / Třídy / I. třída (1.) / Legenda o sv. Martinovi

Legenda o sv. Martinovi

V pátek 10.11. jsme se všichni sešli a shlédli krátké divadelní představení paní učitelek. Šlo o tzv. jednoaktovku jménem „Legenda o svatém Martinovi“. Následně mohly děti ukázat, jak pozorně sledovaly představení a zda jsou paní učitelky dobré herečky, protože je čekala bojovka s otázkami, které se váží ke sv. Martinovi. Další hodiny jsme se rozešli do svých tříd a pokračovali každý po svém. My s naší třídou jsme si převyprávěli znovu celý příběh pomocí obrázků, poslechli si písničku o sv. Martinovi, vytvořili si pytlíkovou husu a nakonec jsme si vyrobili leporelo o životě sv. Martina. Zvyky, které se v tento den dodržují jsme si vyzkoušeli i na vlastní chuťové buňky. Krom svatomartinského vína jsme totiž mohli ochutnat ,,husičku se zelím“ i svatomartinské rohlíčky.